آموزش ساخت ایمیل و ایدی yahoo و hotmail

یکشنبه, اسفند ۹, ۱۳۸۸ ۲:۲۹
ارسال شده در قسمت : آموزشهای عمومی

آمار ها نشان میدهد افراد میتدی زیادی در متور های جستوجو دنبال اموزش ساخت ایدی و ایمیل در سرویس های Yahoo و Hotmail  هستند . در این پست تصمیم گرفتم اموزش ساخت ایمیل در سرویسهای  رایگان و معروف Yahoo و Hotmail را با زبان کاملا ساده به طوری که شخص که برای اولین بار با اینترنت کار میکند بدون هیچ مشگلی موفق به ساخت ایمیل دلخواه خود شود و پا به دنیای مجازی بگزارد.

نام اموزش :  ساخت ایمیل و ایدی yahoo و hotmail

سطح مقاله : مبتدی

دانلود مقاله با فرمتPDF

ججم : ۳۱۸ کیلوبایت

www.poshtibanit.com

لینک منبع : فناوری اطلاعات پشتیبان

ابتدا بر روی لینک مقابل کلیک کرده و گزینه  http://mail.yahoo.com

همانطور که در شکل زیر مشخص شده بر روی گزینه Sign Up  کلیک کنید .

حال تمامی تنظیمات را مطابق با توضیحات داده شوده در شکل و پایین عمل کنید.

۱- در این قسمت به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

۲-  در این قسمت شما میتوانید جنسیت خود را مشخص کنید . male  به معنای مرد  -  female به معنای زن.

۳- در این قسمت شما باید تاریخ تولد خود را وارد کنید . day به معنی روز  - year به معنی سال.

۴- در این قسمت نام کشوری که در ان اقامت دارید را وارد کنید.

۵- کد پستی کشورتان . اگر اطلاع ندارید از عدد ۱۲۳۴۵ استفاده کنید.

۶- در این قسمت شما یاید شناسه ای که میخواهید به عنوان ایمیل شما باشد را وارد کنید . مثال اگر mahdi را وارد کنید ایمیل شما میشود : mahdi@yahoo.com

نکته : توجه داشته باشید در مرحله ۶ ممکن است واژه ای که شما انتخاب کرده باشید یک نفر قبل از شما ان را ثبت کرده باشد و طبیعتا شما باید از کلمه دیگری استفاده کنید.

۷- در این قسمت شما باید پسورد ایمل خود را اضافه کنید .

توجه : سعی کنید از واژه های بسیار ساده استفاده نکنید که حدس زدنشان برای دیگران آسان باشد.

۸- همان پسوردی را که انتخاب کردید دوباره در این قسمت وارد کنید.

۹- این قسمت از شما یک ایمیل میخواهد تا در مواقعی که شما پسورد خود را گم یا فراموش کرده اید سایت یاهو یک رمز جدید برای شما به این ایمیل ارسال کند.

نکته : اگر ایمیل دیگیری ندارید میتوانید یک ایمیل فرضی انتخاب کنید و پس از ساخت ایمیل این قسمت را با یک ایمیل معتبر از خودتان ویرایش کنید.

۱۰- این قسمت از شما یک پرسش میپرسد  و شما باید یک سوال به دلخواه انتخاب کنید.

۱۱- شما در این قسمت باید جواب پرسشی که در قسمت ۱۰ از شما پرسیده شده است را جواب دهید . البته به طور دلخواه میتوانید چند حرف یا عدد انتخاب کنید اما باید انها را برای وقتی که پسورد خود را فراموش میکنید به خاطر داشته باشد.

۱۲- مطابق مرحله ۱۰ عمل کنید .

۱۳- مطابق مرحله ۱۱ عمل کنید.

۱۴ – در زیر یک تصویر مشاهده میکنید که چند حرف و عدد به طورت نامنظم ایجاد شده است شما باید ان حرف نامنظم را در این قسمت وارد کنید .

توجه : اگر حروف و اعداد زیادی نامنظم بود شما میتوانید از کلید Try a new code استفاده کنید.

۱۵- برای اتمام کار شما میبایست بر روی این کلید کلیک کنید تا در صورتی که شما تمامی مراحل را درست و کامل پر کرده باشید بدون هیچ مشگلی ایمیل شما در سرویس Yahoo

فعال شود.

برای ساخت ایمیل در سرویس رایگان  Hotmail  ابتدا بر روی لینک مقابل کلیک کنید. https://login.live.com

سپس مطابق شکل بر روی گزینه  Sign up for an account  کلیک کنید.

مطابق شکل زیر بر روی دکمه کلیک کنید.

حال تمامی تنظیمات صحفه جدید را مطابق با شکل زیر پر کنید.

۱- در این قسمت شما یاید شناسه ای که میخواهید به عنوان ایمیل شما باشد را وارد کنید . مثال اگر hossinpour را وارد کنید ایمیل شما میشود : hossinpour@hotmail.com

نکته : توجه داشته باشید در مرحله ۱ ممکن است واژه ای که شما انتخاب کرده باشید یک نفر قبل از شما ان را ثبت کرده باشد و طبیعتا شما باید از کلمه دیگری استفاده کنید.

۲-  در این قسمت شما باید پسورد ایمل خود را اضافه کنید . توجه : سعی کنید از واژه های بسیار ساده استفاده نکنید که حدس زدنشان برای دیگران آسان باشد.

۳- همان پسوردی را که انتخاب کردید دوباره در این قسمت وارد کنید.

۴- این قسمت از شما یک پرسش میپرسد  و شما باید یک سوال به دلخواه انتخاب کنید.

۵- شما در این قسمت باید جواب پرسشی که در قسمت ۴ از شما پرسیده شده است را جواب دهید . البته به طور دلخواه میتوانید چند حرف یا عدد انتخاب کنید اما باید انها را برای وقتی که پسورد خود را فراموش میکنید به خاطر داشته باشد.

۶ – در زیر یک تصویر مشاهده میکنید که چند حرف و عدد به طورت نامنظم ایجاد شده است شما باید ان حرف نامنظم را در این قسمت وارد کنید .

توجه : اگر حروف و اعداد زیادی نامنظم بود شما میتوانید از کلید  استفاده کنید.

۱۵- برای اتمام کار شما میبایست بر روی این کلید کلیک کنید تا در صورتی که شما تمامی مراحل را درست و کامل پر کرده باشید بدون هیچ مشگلی ایمیل شما در سرویسhotmail فعال شود.

راهنمای دانلود :

1- دانلود کلیه فایل ها کاملاً رایگان بوده.

2- پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند Orbit استفاده کنید.

3- فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

4- کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.poshtibanit.com می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy/Paste آن بپرهیزید.

5- فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.

6- فایل های بسیار حجیم برای سهولت دریافت به چند بخش تقسیم بندی شده اند. پس از دانلود تمامی بخش ها، همگی را درون یک پوشه قرار داده و اقدام به بازگشایی آنها از اولین فایل نمائید. با Extract نمودن فایل قسمت اول، قسمت های بعدی به صورت خودکار شناخته می شوند و یک به یک از حالت فشرده خارج شده و در نهایت فایل کامل را تشکیل می دهند.

7- چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. در فایل های بسیار حجیم که به چند بخش تقسیم شده اند دقت کنید در هنگام بازگشایی بر روی کدام یک از قسمت ها پیغام خطای CRC داده می شود سپس برای دانلود مجدد فقط همان قسمتی که خراب دانلود شده است را دانلود نمائید.

8- فایل هایی که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمت iso. هستند می بایستی ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero و یا IsoBuster بر روی سی رایت شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.
9- سئوالات و مشکلات خود را در انجمن های سایت forum.poshtibanit.com  و یا  با ارسال مطرح کنید .


۴ ديدگاه براي “آموزش ساخت ایمیل و ایدی yahoo و hotmail”

 1. رهام گفته است :

  دی ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۵۱

  سلام من microsoft office outlook2003 دارم و برای تنظیم کردن ان بعد از انتخاب نام پروفایل و مراحل بعدی ان به لیستی میرسم که نمیدونم در مقابل عبارتهای incoming mail server(imap و outgoing mail server(smtp چه چیزی وارد کنم؟لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 2. somayeh گفته است :

  دی ۱۴م, ۱۳۹۱ در ۱۳:۰۵

  salam

  [پاسخ]

 3. محمد گفته است :

  خرداد ۱۱م, ۱۳۹۲ در ۱۵:۲۶

  دمت گرم داش

  [پاسخ]

 4. poorya گفته است :

  خرداد ۲م, ۱۳۹۳ در ۰۴:۴۹

  دمتان گرم

  [پاسخ]

پاسخ به نوشته